
Med og bygger FKH
Byggefirmaet Dommersnes og Larsen er nye sølvmåker.
Noen bygger klubb. Andre bygger hus. FKHs nye samarbeidspartner Dommersnes og Larsen gjør like godt begge deler. Dette etter at byggefirmaet går inn i 2017 som nyblivne sølvmåker og på den måten blir med og bidrar til videre vekst og utvikling i FK Haugesund.
Nytt tilskudd til sponsorlauget
Det er alltid veldig kjekt å kunne ønske nye foretak velkommen inn i sponsorlauget til FK Haugesund. På den måten sørger vi både for å få nye impulser, videreutvikle relasjonene samarbeidspartnerne i mellom og - sist, men ikke minst - bidrar til fortsatt vekst i regionen.
Daglig leder, Martin Larsen, i Dommersnes og Larsen er inne på samme tanker.
- Når vi går inn som sponsor er det fordi vi håper på et godt samarbeid, der vi kan bli godt profilert via FKH sine «kanaler» samt at vi blir mer synlige i markedet. Vi håper å få nye relasjoner og nye samarbeidspartnere, som igjen vil gi oss flere potensielle kunder, sier Larsen når han forklarer hvorfor byggefirmaet har tatt steget over i FKH-sponsorenes rekker denne sesongen.
Støtter opp om nærmiljøet
For det Vikebygd-baserte foretaket er det viktig å støtte opp om det som skjer lokalt i nærmiljøet på Haugalandet og da var det derfor naturlig å se i retning av FKH.
- Vi håper at FKH kan kjempe om topplassering både i serie og cup. Mange spennende spillere er kjøpt inn. Noen erfarne og kjente som vi tror kan gjøre det godt i FKH. Andre unge og ukjente, som blir spennende å følge, sier Larsen når forventningene til det som skal skje ute på banen blir tema.
Og hva er viktigst? Vinne kamper eller spille publikumsvennlig fotball?
- Vinne! Helst gjennom god offensiv fotball! Dessuten håper vi selvsagt at de når langt i Europa og at FKH blir lagt merke til og får markert seg internasjonalt.
Stor fotballinteresse
I en virksomhet med nærmere 20 ansatte - hvorav majoriteten er menn i alderen 30 til 40 - er det nesten ikke til å unngå at fotballinteressen er stor. Og da spesielt engelsk fotball.
- Det er stor fotballinteresse hos oss og særlig engelsk fotball diskuteres, men FKH blir også behørig diskutert når de har vært i aksjon på banen og ved spillerkjøp og -salg. Setene våre på stadion vil ikke stå tomme og ubrukte denne sesongen.
På spørsmål om hvilken av de øvrige fotballspillere i Eliteserien man helst skulle sett i FKH-drakt i 2017 kommer svaret kontant.
- Mike Jensen!
Kun slått av responstiden når favorittspilleren i FK Haugesund skal utropes.
- Alexander Stølås!
Bredt spekter av tjenester
Byggefirmaet Dommersnes og Larsen leverer et bredt spekter av byggetjenester. Foruten hus og eneboliger leverer man også hytter og næringsbygg, samt sørger for påbygg, rehabilitering og innredning. De ansvarer også for tegninger og byggesøknader.
Og i 2017 også bygging av FK Haugesund.
Les mer om FK Haugesunds nye sølvmåke her.