
Møtte Lovens Lange Arm
Gatelaget møtte Politiet i treningskamp. Samfunnsprosjekter
FK Haugesunds gatelag er godt i gang med sesongen og går inn i en meget hektisk kampperiode de kommende ukene. Den første av mange kamper for trener Ruben Sandslett og hans spillere i mars ble spilt tirsdag ettermiddag, da Politiet sto for motstanden i Haugarhallen (Sparebanken Vest Arena).
Etter jevnspilte åpningsminutter var det gatelaget som tok ledelsen på Sakkestad, men lovens lange arm skulle komme sterkt tilbake og utvise solid effektivitet i en kamp de til slutt vant komfortabelt om man kun ser til målprotokollen. Sjansemessig var det dog relativt jevnt i Haugarhallen.
Sterk motstand
Samfunnsansvarlig Leif Birkeland i FK Haugesund synes det var kjekt at Politiet stilte opp tirsdag ettermiddag.
- Vi hang godt med så lenge kreftene holdt, men Politiet stilte med et godt lag og ga oss en skikkelig tøff kamp. Allerede torsdag er det bortekamp mot Nordhordland BK i Sørvestligaen, før ytterligere to seriekamper venter innen vi skal delta i Haver Cup - turneringen for FK Haugesunds samarbeidspartnere - 22. mars, sier Birkeland.
Som en kuriositet er det verdt å nevne at kampens myndige dommer denne tirsdagsttermiddagen var Per Annstein Aarvik, pensjonert tingrettsdommer i Haugaland og Sunnhordland Tingrett.
Tettpakket kampprogram
FK Haugesunds gatelag ble forrige sesong nummer fire i den nasjonale turneringen som samler alle de 32 gatelagene da den ble arrangert i Bodø i regi av Fotballstiftelsen, og senere i år venter ny nasjonal turnering - denne gang i Stavanger. Det er en turnering hvor FK Haugesund har ambisjoner om å hevde seg på ny.
- Vi har en veldig stabil og fin treningsgruppe som ligger på 12 til 16 spillere på hver eneste trening, bra trykk på de to øktene vi kjører hver uke og en flink trener i Ruben Sandslett som balanserer det å ha det kjekt med mestring og utvikling. Gjennom Sørvestligaen får vi jevnlig spilt kamper mot andre lag fra Sør- og Vestlandet, og krydret med forskjellige turneringsdeltakelser gjennom året har vi en innholdsrik terminliste i 2025.
Treningskampene mellom FK Haugesunds gatelag og politiet er ment å bli en årlig tradisjon på fotballbanen.