Slo Stord - møter Brattvåg

Bilal Njie med hat trick på Sommerøya da FK Haugesund gikk videre til cupens tredje runde.

Annonse:

Et hardtkjempende hjemmelag, 1200 tilskuere, en speaker med overtenning og et hat trick fra Bilal Njie. Det oppsummerer i stikkordsform tordagens cupkamp mellom Stord og FK Haugesund.

Njie skulle bli oppgjørets store spiller med tre scoringer etter å ha blitt byttet inn til andre omgang på et tidspunkt hvor Stord, takket være en scoring like før pause, gikk i garderoben med en 1-0 ledelse. 

Scoringer i henholdsvis det 51., 67. og 83. minutt snudde kampen og resulterte i at Njie kunne ta med seg matchballen hjem etter et vaskekte hattrick. FK Haugesund er dermed videre til 3. runde i Norgesmesterskapet 2023 og trekningen torsdag kveld kunne fortelle at det venter bortekamp mot Brattvåg neste uke. Brattvåg, hjemmehørende i Møre og Romsdal, spiller til daglig i PostNord-ligaen (nivå 3).

Kampoppsett 3. runde

Slik spilles neste runde i cupen:

Sotra - Vålerenga
Aalesund - Brann
Brattvåg - Haugesund
Sarpsborg 08 - Odd
Stjørdals-Blink - Ull/Kisa
Ranheim - Bodø/Glimt
Vard Haugesund - Strømsgodset
Alta - Tromsø
Sogndal - Moss
Kjelsås - Jerv
Kristiansund - Molde
Fredrikstad - Viking
Gjøvik-Lyn - Start
KFUM - Åsane
Mjøndalen - Raufoss
Bærum - HamKam

Alle kamper spilles onsdag 7. juni.

Annonse fra Eliteserien: